رنگ موی مردانه

رنگ موی مردانه ۱۷آذر

بسیاری از آقایان با موهای سفید و جوگندمی، بسیار خوش تیپ می شوند؛ اما برخی از آقایان نیز اصلا از این وضعیت خود راضی نبوده و تمایل دارند موهای سفید خود را با کمک رنگ کردن بپوشانند. از طرفی، برخی آقایان نیز تمایل دارند موهای خود را روشن تر یا تیره تر کنند تا تغییر اساسی را در ظاهر خود ایجاد کنند. در ادامه مطلب آنچه باید در مورد رنگ مو مردانه بدانید به تمام نکات در این باره و همچنین آموزش رنگ کردن موها در منزل خواهیم پرداخت. با وب سایت رژلب همراه باشید.


تفاوت رنگ موی خانم ها با آقایان


بر خلاف رنگ موی خانم ها که رنگ طبیعی موها را از بین می برد، رنگ موی آقایان رنگ طبیعی موها را به خوبی حفظ کرده و بیشتر برای پوشاندن تارهای خاکستری یا سفید به کار می رود. رنگ موی خانم ها معمولا به گونه ای طراحی شده است که تغییرات اساسی تر و دراماتیک تری را روی موها ایجاد کند؛ این در حالی است که رنگ موی آقایان به گونه ای طراحی شده که رنگ موها را طبیعی نشان داده و نزدیک به موهای افراد باشد.
علاوه بر این موارد، بسیاری از آقایان می توانند با استفاده از فرمول گرسیان، رنگ طبیعی موها را بازگردانند. دلیل این امر نیز تولید رنگ دانه های طبیعی توسط این فرمول است که در رنگ موی خانم ها مشاهده نمی شود. بسیاری از رنگ موهای مردانه را می توان به سادگی با شامپ. ترکیب کرد. در صورتی که اکثر رنگ موهای مخصوص خانم ها به دکلره نیاز داشته و استفاده از آن ها خیلی ساده نخواهد بود.
بسیاری از رنگ موهایی که مخصوص خانم ها هستند، باید در دو مرحله دکلره و رنگ مو روی موها قرار گیرند. دکلره کردن موها موجب از بین بردن ملانین شده و موها را روشن می کند. دومین مرحله هم که به رنگ کردن موها اختصاص دارد، رنگ کلی مو را تغییر می دهد. برخلاف رنگ موی خانم ها، بسیاری از رنگ موهای آقایان نیاز به مرحله دکلره کردن ندارد و تنها استفاده از رنگ مو برای تغییر کلی رنگ کفایت می کند. در واقع، رنگ موهای مردانه، موها را روشن نکرده و بدون نیاز به روشن کردن، رنگ آن ها را تغییر می دهد. علاوه بر این، رنگ موهای مردانه می توانند بدون رنگ کردن همه موها، تنها موهای سفید را رنگ و تیره کنند.

کدام رنگ مو مردانه مناسب شما است؟


پیش از این که رنگ کردن موها را آغاز کنید، ابتدا رنگ موی مناسب خود را مشخص نمایید. در غیر این صورت، رنگ مو مردانه شما نتیجه خوبی را در بر نخواهد داشت و ظاهر غیر طبیعی را برایتان رقم می زند. به طور کلی، اگر پوست شما گرم است، بهترین رنگ مو مردانه برای شما قهوه ای و مشکی خواهد بود. اگر پوست شما سرد است، بهترین رنگ مو مردانه برای شما رنگ موهای روشن متناسب با رنگ پوست می باشد.

 

همه چیز درباره رنگ مو مردانه


چگونه متناسب ترین رنگ مو مردانه را تشخیص دهیم؟


یک راهکار ساده برای تشخیص رنگ پوست، مشاهده رگه های روی پوست می باشد. اگر این رگ ها به رنگ آبی باشند، پوست شما سرد و اگر رگ ها به رنگ سبز باشند، پوست شما گرم می باشد.


نکات مهم در رنگ مو مردانه


- چنانچه می خواهید موهای سفید یا خاکستری خود را تیره کنید، به یاد داشته باشید که برگرداندن رنگ کار ساده ای نخواهد بود.
- اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است، بهتر است به سراغ رنگ مو مردانه تیره به خصوص مشکی نروید. بهترین گزینه برای شما، استفاده از رنگ های روشن تر مانند قهوه ای است.
- برخی رنگ مو مردانه در بازار موجود هستند که موهای سفید و خاکستری را در عرض چند دقیقه به خوبی رنگ می کنند. اگر وقت چندانی برای رنگ کردن موهایتان ندارید، می توانید از این نوع رنگ ها استفاده نمایید.
- رنگ موی واقعی معمولا بعد از چند بار شستن موها خود را نشان می دهد. پس اگر در ابتدای کار چندان از نتیجه راضی نبودید، اصلا نگران نباشید.


آموزش رنگ کردن رنگ مو مردانه در خانه


برای رنگ کردن مو در خصوص کلیه رنگ ها به خصوص رنگ روشن، باید رنگ آمیزی را از پشت سر شروع کنید و به طرف جلوی سر ادامه دهید. اگر موهای شما دارای تارهای سفید یا خاکستری است، بهتر است از جایی که رویش موهای سفید بیشتر است رنگ کردن مو را شروع کنید.
اگر برای اولین بار است که موهای طبیعی خود را رنگ می کنید، باید دقت بیشتری به خرج دهید. رنگ کردن مو را باید به نحوی انجام دهید که روی هر تار مو رنگ کافی وجود داشته باشد. توصیه ما به شما این است که ابتدا قسمت های انتهایی موی سر را رنگ کنید؛ به طوری که با ریشه مو 5 سانتی متر فاصله داشته باشد و پس از گذشت 10 دقیقه، ریشه مو را نیز رنگ کنید و پس از نیم ساعت تا 40 دقیقه بعد آبکشی کنید.
یکی از نکات مهم در ترکیب و قرار دادن رنگ مو، به کار گیری صحیح از اکسیدان است. معمولا نسبت ترکیب اکسیدان با رنگ مو در برندهای مختلف، متفاوت است که در ادامه با چند مثال ساده، اصول آن را توضیح خواهیم داد:
- اگر موهایتان به رنگ طبیعی است و تمایل به روشن کردن آن دارید، بهتر است از اکسیدان 9 درصد یا 12 درصد استفاده کنید. برای نحوه صحیح رنگ کردن نیز می توانید به فرمول روی رنگ مو توجه داشته باشید. حتی می توان میزان اکسیدان را نیز کمی افزایش داد. بدین معنی که اگر برای 100 میل رنگ مو، 150 میل اکسیدان نیاز است، می توان این میزان را 175 نیز در نظر گرفت؛ چون هدف ما روشن کردن مو است.
- چنانچه زمینه موی خود را با رنگ های 7 با بالا رنگ کرده اید، می توانید از اکسیدان 9 و 12 درصد استفاده کنید و نسبت آن را طبق فرمول درج شده روی بسته انجام دهید.
- چنانچه زمینه موی شما با دکلره 6 تا 7 پایه روشن شده است، با توجه به رنگساژ مورد نظر در همان پایه می توان از اکسیدان 6 و 9 درصد استفاده کرد.
- اگر زمینه موی شما 8 تا 10 پایه روشن شده است، می توان از اکسیدان 3 یا 6 درصد استفاده کرد.

 

آموزش رنگ مو مردانه در خانه

 

آموزش رنگ کردن موهای سفید با رنگ مو مردانه


معمولا موهای سفید به ویژه موهای ریز، کلفت و خاکستری که در اطراف شقیقه ها می رویند، در برابر رنگ مو مقاوم تر از سایر نواحی بوده و به سرعت رنگ خود را نیز از دست می دهند. اگر در آن دسته افرادی قرار دارید که موهای زبر و مقاون در برابر رنگ دارند، بهتر است پیش از رنگ کردن آن ها را نرم کنید. نرم کردن باعث می شود لایه های کوتیکول مو، رنگ را بهتر جذب خود کند.
موهایی که 80 تا 100 درصد سفید هستند، می توان ابتدا اکسیدان 20 یا 30 Vol را مستقیما روی موها گذاشته و پس از گذشت 7 دقیقه بشویید. سپس از رنگ یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظر برای گذاشتن رنگ مو استفاده کنید. دلیل این کار هم این است که تار مو فاقد رنگدانه بوده و رنگی که می گذارید، روشن تر به نظر می رسد. می توان برای افزایش قدرت جذب موی سفید، مدت ماندن رنگ روی سر را به 45 دقیقه رساند.


عوارض رنگ مو مردانه


یکی از رایج ترین مشکلاتی که در رنگ کردن موها به وجود می آید، این است که دکلره کردن موها و یا تغییر رنگ شدید آن ها، منجر به بروز واکنش های آلرژی زا به رنگ مو می شود. علت این امر وجود هیدروژن پراکسید در ترکیب رنگ مو است که ماده ای بسیار خطرناک و حساسیت زاست. حتی ممکن است فردی ده ها بار موهای خود را رنگ کرده باشد، ولی به صورت کاملا ناگهانی و تنها یک بار با این مشکل مواجه شود. البته یکی از علل حساس شدن به رنگ مو، رنگ کردن بی رویه موهاست و به همین دلیل نیز توصیه می شود که قبل از رنگ کردن کل موها، روی دسته ای از آن ها رنگ موی مورد نظر امتحان شده و در صورتی که مشکلی به وجود نیامد، بقیه موها رنگ شوند.
در تست رنگ مو معمولا از مشتری خواسته می شود که 24 تا 48 ساعت صبر کرده و در صورتی که مشکلی نداشت، اقدام به رنگ کردن کل موهای خود کند. در صورتی که موها بیش از زمان مناسب روی سر مانده و یا کمتر از این زمان بمانند، نیز مشکلاتی در رنگ مو مردانه به وجود می آورند. زیرا ماندن بیش از حد رنگ مو روی موهای خشک و آسیب دیده باعث آسیب رساندن به مو شده و ممکن است رنگ موی مورد نظر خیلی روشن تر شده و یا حتی در برخی موارد موها بسوزند. به همین دلیل نیز معمولا توصیه می شود که برای رنگ کردن و یا دکلره کردن موهای خشک و آسیب پذیر، پروسه رنگ مو را زیر نظر داشته و در صورت بروز کوچکترین تغییر منفی، موها را سریعا بشویید.
یکی از علل دیگری که سرعت و روند رنگ گرفتن موها را بالا می برد، گرمایی است که از کف سر و یا محیط به موها می روسد. گرما مانند یک کاتالیزور قوی است که می تواند پروسه رنگ مو را تسریع کند و در صورتی که حین این کار توجهی به موها نشود، شاهد این خواهیم بود که موها در زمان بسیار سریع تر از آن چه که انتظار داشتیم رنگ گرفته و روشن تر شود یا حتی آسیب ببیند. نکته دیگری که در رنگ کردن موها وجود دارد، ضخامت موها می باشد. هرچه موها نازک تر و پر منفذه تر باشند، سریع تر رنگ می گیرند و هرچه موها ضخیم تر باشند، رنگ گرفتن آن ها پروسه کندتری خواهد داشت. به علاوه خشکی موها نشان دهنده سرعت بالای رنگ گرفتن موها بوده و برای رنگ کردن موهای خشک نیز باید دقت کرده و در حین این پروسه موها را زیرنظر گرفت.

 

عوارض رنگ مو مردانه


موهایی که سفید شده و یا خاکستری هستند نیز پروسه رنگ مو را دشوارتر می کنند. این موها در مقابل تغییر رنگ مقاومت کرده و آن طور که باید و شاید رنگ مو را جذب نمی کنند. به همین دلیل نیز در رنگ کردن این موها باید دقت کرد.
آمونیاک یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از برندهای رنگ مو است که مضرات بسیاری دارد. از آن جایی که رنگ مو مردانه باید به ساقه مو نفوذ کرده و مانعی به نام کوتیکل که برای محافظت از موها است را از بین ببرد، از آمونیاک استفاده می کنند. کوتیکل مانند پوسته درختان که از بدنه درخت مراقبت می کند، از ساقه مو مراقبت می کند. برای عملکرد رنگ مو به درون کوتیکل، این محافظ باید از بین برود. برای برداشتن آن نیز آمونیاک، pH مو را بالا برده و با این کار کوتیکول شل شده و از بین می رود. زمانی که این کوتیکل از بین رفت، آسیب موها شروع می شود؛ زیرا دیگر محافظی به نام کوتیکل وجود ندارد.

 

در مطلب آنچه باید در مورد رنگ مو مردانه بدانید به بیان نکاتی از این نوع رنگ مو و همچنین آموزش رنگ کردن در منزل پرداختیم. علاوه بر این، عوارض رنگ کردن موها را نیز خاطر نشان کردیم تا با دید بازتری نسبت به انجام این کار اقدام کنید.


محصولات پیشنهادی

اشتراک گذاری

0 نظر
یک نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظر شما با موفقیت ثبت گردید.

در خبرنامه ما عضو شوید