حالت دهی مو با سشوار

حالت دهی مو با سشوار ۱۷آذر

آموزش سشوار کشیدن مو مردانه

حالت دادن به موها

حالت دادن به موها از نکات زیبایی بسیار مهم است که در ظاهرمان بسیار اهمیت دارد. یک موی نا مرتب و وز می تواند تمام تلاشمان برای داشتن یک ظاهر خوب را بر هم زند.

رسیدگی به موها و مرتب کردن موها هم برای آقایان است و هم برای خانم ها. از آنجایی که موها تاثیر زیاد در جذابیت دارند، آقایان طرفدار محکم آرایش موها هستند. برای آرایش درست موها باید یک سری نکات را دانسته و آموزش سشوار کشیدن مو مردانه را بدانید.

قبل از شروع سشوار موها ابتدا باید بدانید که می خواهید چه مدلی موهایتان را آرایش کنید. کدام مدل مو به شما می آید. موهایتان را به سمت بالا بدهید یا به اطراف. انتخاب این مدل ها بستگی به مدل صورت و آناتومی چهره شما دارد. می توانید هر مدل مویی را، به دلیل تناسبی که اجزای صورت تان با هم دارند، انتخاب کنید.

راه های بسیاری برای حالت دادن به موها وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از حرارت و سشوار است. با سشوار به راحتی می توانید موهایی صاف و درخشان برای یک مهمانی آماده کنید.

تصویر سشوار کشیدن در موی مردان

آموزش سشوار مردانه

سوالات متداول سشوار کشیدن مو مردانه

1انتخاب مدل مو با صورت گرد در مردان چگونه است؟
انتخاب مدل مو برای این نوع صورت، کاملا بستگی به خود شما دارد. دوست دارید کدام قسمت از صورت تان پنهان یا بیشتر به چشم آید؟ صورت های بیضی زاویه دار نیستند بنابراین باید مول مویی را انتخاب کنید که کمی بلند و حجیم باشد تا گردی صورتتان را بپوشاند و آن را کشیده نشان دهد. از آوردن تمام موهای سرتان روی پیشانی خودداری کنید، زیرا گردی آن را تشدید می کند.
2برای سشوار کشیدن بهتر است مو خشک باشد یا خیس؟
3آیا سشوار کشیدن به موها آسیب می زند؟

 

سشوار کشیدن موهای مردانه

براشینگ یا همان سشوار مو راهی مناسب برای صاف کردن موهای وز است. اگر شما موهای کم حجمی دارید این روش برایتان موثرتر است زیرا با براشینگ قسمت های زیرین مو حجیم تر شده و موها پرپشت تر و خوش حالت تر به نظر می رسد.

اگر موهای کوتاهی دارید با آموزش سشوار کشیدن موی مردانه می توانید به راحتی موهایتان را خوش حالت و پرپشت نشان دهید. بهتر است موهای کوتاه را به گونه ای که موها پرپشت می شود، سشوار کنید.

آموزش سشوار کشیدن در سالن آرایشگری مردانه

سشوار کشیدن موی مردانه

آموزش سشوار کشیدن موی مردانه

افرادی که از سشوار زیاد استفاده می کنند حتما از سرم ماسک مو برای تقویت موهایشان استفاده کنند.

 1. روش صحیح سشوار کشیدن مو
 2. هنگامی که در حمام هستید، موهایتان را شسته و نرم کننده بزنید. اگر موهایی خشک دارید هرگز از شامپوهای متناسب با مو های چرب استفاده نکنید. چرا که موهای شما را خشک، شکننده و باردار می کند. نگذارید شامپو مدت زمان بیشتر از یک دقیقه روی مو های تان بماند و هرگز با آب داغ موها را نشوئید چرا که به مغز مو آسیب وارد می کند، پس از استفاده مو های خود را به خوبی با آب ولرم بشوئید تا مواد شیمیایی از مو های تان پاک شود.
 3. موهایتان را با یک حوله خشک و آبگیری کنید.
 4. با یک شانه دندانه بزرگ موهایتان را شانه کنید.
 5. به اندازه یک اندازه کف دست، موس مو به موهایتان بمالید و دوباره موهایتان را با یک شانه ی دندانه درشت، شانه کنید.
 6. مقدار کمی سرم برای از بین بردن وزی مو به موهایتان بمالید. کرم مو هم به حالت دادن مو کمک می کند هم در مقابل باد گرم سشوار موها را محافظت میکند وهم اگر مو های تان خشک است و هر روز از شامپو استفاده می کنید به موها حالت چرب می‌دهد ونمی گذارد مو های شما خشک و باردار شوند.
 7. یک برس گرد بردارید و زیر بخشی از موهایتان قرار دهید. موهایتان را به دور برس سشوار بپچید و سپس در حالی که سشوار را روی آن گرفته‌اید، به آرامی موها را از برس باز کنید.
 8. با یک دست در حالی که برس را پایین می اورید، با دست دیگر بخشی از موهایتان که درگیر برس است را سشوار بکشید.
 9. به برس کشیدن در بخش های دیگر نیز ادامه دهید تا موهایتان خشک شود.
 10. وقتی که سشوار کشیدن تمام موها تمام شود، موهایتان حالت پذیر و حجیم شده و دیگر وز نیست.

چند نکته درباره سشوار کشیدن موی مردانه

 • هنگام سشوار کشیدن، سشوار را با یک زاویه مناسب به موها نزدیک کنید.
 • از تافت برای فیکس کردن موهایتان استفاده کنید. اگر از اسپری استفاده می کنید، از فاصله ۱۵ سانتی متری اسپری کنید و بعد تا اسپری خشک نشده مو درحالتی که میخواهید نگه دارید تا خشک شود وبه همان حالت بماند.
 • خیلی از سرم مو و موس مو استفاده نکنید مخصوصا کف سر. زیرا حالتی چرب به موهایتان می دهد.
 • بهترین برس برای خشک کردن موها، برسی بزرگ و گرد است. این برس بهترین حجم و حالت را به موهایتان خواهد بخشید.
 • استفاده از کرم محافظ برای جلوگیری از آسیب مو در برابر حرارت سشوار
 • موها برای کشیدن سشوار باید مرطوب باشد. اگر سشوار را روی موهای کاملا خیس بکشید باعث وز شدن مو و اگر موهایتان کاملا خشک باشد نمی‌توانید به راحتی حالت دهید.
 • سشوار را روی موهایتان متمرکز و بی حرکت زیرا این کار باعث سوختن موهایتان می شود.
 • اگر دوست دارید موهایتان حجیم شود بر خلاف رویش مو سشوار کنید.

سخن آخر

جهت یادگیری امور آرایشگری مردانه مانند سشوار کشیدن به بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران مراجعه بفرمایید.

0 نظر
یک نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

نظر شما با موفقیت ثبت گردید.

در خبرنامه ما عضو شوید